Články

Rubrika článků

Jak naložit s prostředky z penzijního připojištění

9. února v 16:39 - Smlouva o penzijním připojištění se sjednává na dobu neurčitou, takže nic nebrání tomu, abyste tímto způsobem spořili po libovolně dlouhou dobu. Ve většině případů ale zřejmě budete chtít s prostředky z penzijního připojištění nějakým způsobem disponovat.

Smlouvy do konce listopadu 2012

9. února v 16:39 - Od ledna 2013 dochází k rozsáhlým změnám v systému penzijního připojištění. Netýkají se pouze výše státního příspěvku a daňového zvýhodnění, ale také toho, že nové penzijní fondy vám již nebudou zaručovat nezáporné zhodnocení vašich vkladů.

Státní příspěvky a daňové zvýhodnění

9. února v 16:38 - Nejviditelnější změna, která se od ledna 2013 dotkne všech účastníků penzijního připojištění – ať už mají uzavřenu starou nebo novou smlouvu – se bude týkat poskytované státní podpory. Zatímco dosud platilo, že pro získání nejvyšší státní podpory bylo potřeba ukládat 500 Kč měsíčně, nově se bude jednat o 1...

Změny v důchodovém systému od roku 2013

9. února v 16:38 - V systému důchodového pojištění nastanou od r. 2013 dvě výrazné změny. Nově by měl být zaveden tzv. druhý pilíř důchodového spoření, do kterého bude možné převést 3 % hrubé mzdy, která dosud směřovaly na běžný účet sociálního pojištění.